اخبار

غلام پور در نشست شورای مدیران فاوای استان عنوان کرد:

درخواست قطع ارسال پیامک های دعوت به مراسمات فاتحه خوانی توسط اپراتورها به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کووید 19/تدابیر مجموعه وزارت ارتباطات در مواجهه با بحران

درخواست قطع ارسال پیامک های دعوت به مراسمات فاتحه خوانی توسط اپراتورها به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کووید 19/تدابیر مجموعه وزارت ارتباطات در مواجهه با بحران
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای مدیران فاوای استان که بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد با اشاره به شیوع ویروس کووید 19 و بارش های پیش رو از زیرمجموعه های تابعه وزارت در استان خواست با برنامه ریزی مناسب و به کار گرفتن تدابیر لازم جهت دورکاری پرسنل در ایام شیوع بیماری و تعطیلات ابتدای سال 99، خدماتشان را با کیفیت هرچه تمام تر به مردم ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، جواد غلام پور با اشاره به تحلیل داده های آماری تردد بیماران آلوده به ویروس کووید 19 در استان و حجم بالای پراکندگی تردد آنها در معابر شهری از مدیران ادارات تابعه وزارت خواست که هر چه سریعتر اقدام لازم جهت جلوگیری از مراجعه حضوری مردم به این ادارات را به عمل آورند.

رئیس شورای مدیران فاوای استان به دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر جلوگیری از ارسال پیامک های انبوه جهت فراخوان مردم به تجمعات و مراسمات تشییع، سوم، هفتم، چهلم و سالگرد اشاره وتأکید کرد: لازم است مدیران اپراتورها اقدام لازم را جهت عدم ارسال چنین پیامک هایی و برداشتن گامی در راستای قطع زنجیره این بیماری به عمل آورند.
مدیر کل ارتباطات استان با اشاره به تجارب گذشته و قطعی های به وجود آمده، از اپراتورها و شرکت های ارائه دهنده خدمات حوزه فاوا خواست با تأمین دیزل ژنراتورهای سیار، افت یا قطعی شبکه برق را جبران و همچنین سوئیچینگ فیبر نوری شهرهای دارای پروتکشن به گونه ای صورت پذیرد که به محض قطعی یکی از مسیرها به صورت خودکار مسیر جایگزین در شبکه قرار گیرد.
غلام پور همچنین با ضروری دانستن قطع زنجیره شیوع ویروس کووید 19 و همکاری جهت رفع نیازهای معیشتی مردم  از شرکت ها و اپراتورهای حوزه فاوا خواست همکاری لازم برای اطلاع رسانی به مردم جهت استفاده از ظرفیت فروشگاه های اینترنتی و تلفنی شهرها را انجام دهند.
در ادامه این نشست سرکارخانم مهندس رحیمی مدیرکل سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی منطقه جنوب کشور ارائه طرح اینترنت ثابت رایگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در راستای ترغیب مردم برای در خانه ماندن و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کووید 19 عنوان و تصریح کرد: در روزهای اخیر شاهد رشد غیرمعمول نرخ ترافیک شبکه در زیرساخت های ارتباطاتی بوده ایم که منجر به کندی سرعت اینترنت به مردم شده است.
این مقام مسئول افزود: از مدیران ارتباطی تابعه وزارت می خواهم که نهایت همکاری را جهت افزایش موقتی ترافیک شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی داشته باشند.
در پایان این نشست، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از خدمات و تلاشهای مدیران ادارات تابعه وزارت در استان تقدیر و تشکرکرد.


۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۴۶
تعداد بازدید : ۵۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید