اخبار

وزیر ارتباطات در پیام نوروزی تأکید کرد:

سال ۹۸ سال سختی بود/ در سال ۹۹ با غلبه بر غول ناامیدی می‌توان «آینده روشن» را رقم زد/ به باهم بودنمان باید احترام بگذاریم

سال ۹۸ سال سختی بود/ در سال ۹۹ با غلبه بر غول ناامیدی می‌توان «آینده روشن» را رقم زد/ به باهم بودنمان باید احترام بگذاریم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سال ۹۸ را سالی عجیب و پر از حوادث ناگوار و در مجموع سالی سخت دانست و ابراز امیدواری کرد که در سال ۹۹ با غلبه بر غول ناامیدی بتوان آینده روشن را رقم زد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه وبویراحمد، محمدجواد آذری جهرمی، پیام ویدئویی نوروزی را منتشر کرد که در آن ضمن بررسی اجمالی سال ۹۸، تأکید کرد با کنار هم ایستادن می‌توان آینده را ساخت.

وزیر ارتباطات در بخشی از این پیام با اشاره به دستاوردهای حوزه ارتباطات در سال ۹۸ گفت: باوجود تمام اتفاقات بخش ارتباطات تلاش کرد که در این سال به رشد خود ادامه دهد و اتصال روستاهای کشور به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات به عدد ۹۰ درصد رسید؛ عددی که مجلس آن را برای سال ۱۴۰۱ هدف‌گذاری کرده بود.

وی افزود: دسترسی مردم ایران به اینترنت موبایل به هفتاد میلیون نفر رسید و این عدد در خاورمیانه بی‌نظیر است. سال ۹۸ ظرفیت شبکه ارتباطی کشور هم به سه برابر گذشته رسید که کرونا به‌خوبی نشان داد این شبکه چه قابلیت‌های زیادی برای مردم ایجاد کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه تأکید کرد که در سال ۹۸ تلاش شد برخی ناپاکی‌های حوزه ارتباطات حذف شود که ارزش‌افزوده ازجمله آن‌ها بود که باوجود همه فشارها بالاخره حذف شد.

آذری جهرمی سپس با اشاره به حوادث تلخ سال ۹۸ گفت: خیلی‌ها به این نتیجه رسیدند که آینده شاد و روشن برای ما دیگر غیرممکن شده است، هرچند این نگرانی‌ها را باید جدی گرفت اما غول ناامیدی شکست‌ناپذیر نیست.

وی بابیان اینکه سال ۹۸ به ما فهماند که تنها با کنار هم ایستادن می‌توان آینده را بسازیم گفت: زندگی فقط گذراندن وقت نیست، زندگی تعاملاتی است که ما باهم داریم. ما با یکدیگر می‌توانیم بر مشکلاتمان غلبه کنیم پس به باهم بودنمان باید احترام بگذاریم؛ «آینده روشن» این است.

۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۳۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید