اخبار

تهیه طرحی در مجلس برای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا

تهیه طرحی در مجلس برای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا
نماینده مردم تهران در مجلس از تهیه طرحی در مجلس برای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از بحران کرونا خبر داد.

طیبه سیاوشی با اشاره به برگزاری سومین جلسه مجازی مجلس گفت:‌ در این جلسه ۱۳۱ نماینده حضور داشتند و بنابراین جلسه از نصاب لازم برخوردار نبود و رسمیت پیدا نکرد و بعد از یک ساعت و نیم ختم جلسه اعلام شد.

وی افزود: تعدادی از نمایندگان در این جلسه تذکر دادند که تشکیل جلسات به این شکل و مخالفت ستاد مقابله با کرونا برای تشکیل جلسات صحن علنی باعث شده مجلس بیشتر از گذشته به حاشیه برود و معتقد بودند جلسات مجلس باید به شکل علنی برگزار شود که گفته شد بعد از تعطیلات نوروز قطعا جلسات علنی با رعایت فاصله بین نمایندگان برگزار خواهد شد

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد:‌ موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد مربوط به درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول بود که یکی از نمایندگان معتقد بود براساس اصل ۸۰ قانون اساسی مجلس باید در جریان باشد ولی رییس مجلس گفت با توجه به پولی که در گذشته ایران به این صندوق پرداخت کرده است مبلغی از این وام از حساب خود ایران و مابقی درخواستی است که مورد بررسی قرار می‌گیرد. موضوع دیگری هم مطرح شد که در صورت عدم اخذ وام این مبالغ از کجا قابل تامین است لذا باید جواب قاطعی به معترضین داده شود.

سیاوشی در پایان خاطرنشان کرد:‌ موضوع مطروحه دیگر در این جلسه مسائل و مشکلات کسب و کارها و موانعی بود که با آن برخورد کرده‌اند و بحث بیمه بیکاری و مواردی که قرار است در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل ۴۴ مورد بررسی قرار گیرد. قرار است نظرات نمایندگان در این زمینه جمع‌آوری شود و آن را به صورت طرح در مجلس مطرح کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۱
تعداد بازدید : ۳۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید